В периода от 30 март до 2 април 2026 г. във Страсбург се проведе юбилейната 50-а Пленарна сесия на Конгрес на местните и регионални власти към Съвета на Европа – ключов форум, който постави началото на новия мандат и очерта приоритетите за развитие на местното самоуправление в Европа.
Сред участниците в престижното международно събитие бе и кметът на Община Мирково – Цветанка Йотина, която достойно представи българската делегация. Заедно с нея в състава на делегацията участваха Елена Балтаджиева – кмет на Каварна, и Пенчо Милков – кмет на Русе.











