КАК ЕДНА НАУКА СРЕЩНАЛА ТАМ НЕЙДЕ СИ ЕНТУСИАЗЪМ
Бях се отписал от темата „Аурубис” и то съзнателно, та чак до онзи ден. Всъщност, наивно си мислех завинаги, но кой да предвиди, че службогонският стремеж на едни подрастващи кариеристи да правят всички на идиоти, е толкова дразнещ и нагъл, че ме изкара от тихия заслон на семейната ми идилия…
Две години откак съм загърбил тази тема минаха, а през това време доста събития се случиха. Първо, основният стълб на аурубишното нахалство – генералния секретар Георги Николов, показно и шумно отпадна от бляскавата сцена на металургичния фолклор. В комплект с него полетя и пи-ярката Мануела, която обогатяваше същото това аурубишно нахалство с прекомерна доза глупост – собствена и административна. Цялата публикация „Укротяване на метала, или…“


Община Пирдоп, съвместно с Областната администрация на Софийска област организира публичен дебат с цел провеждане на активен диалог с гражданите по европейските въпроси в отговор на техните очаквания за повече сигурност, заетост и устойчив растеж.

На 10 ноември стартира първият проект на новия Образователен център при Дирекцията на музеите-Копривщиц
Фирма „Аурубис България“ – Пирдоп е внесла инвестиционно предложение за Оптимизиране на охлаждането на пирометалургични шлаки. Обявата, касаеща намерението на фирмата е публикувана на сайта на Община Златица и е на основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда (Наредба за ОВОС, ДВ, бр. 25/2003 г., изм. и доп.).
За първи път се случи докладните записки за поредното заседание на ОбС-Пирдоп, провело се на връх Димитров ден (26.10.2017 г.) да бъдат предоставени на заинтересованите граждани публично чрез качването им на сайта на община Пирдоп. Похвална инициатива на ОбС-Пирдоп, която дава възможност на жителите от общината да знаят какви въпроси се решават на заседанията и по какви теми дискутират съветници, ОбА и кмет.