На 23 април 2026 г. образователната общност на община Челопеч достойно се представи на Регионалната конференция по приобщаващо образование „Вдъхновяващият напредък на приобщаването“, посветена на 20-годишнината от създаването на РЦПППО – София област.
Във форума участие взеха ДГ „Ханс Кристиан Андерсен“ и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Челопеч, които демонстрираха силата на сътрудничеството между образователните институции. Под мотото „Една улица – едно образование, два етапа“ те представиха съвместни добри практики на тема „Преходът между детската градина и училището – нашите добри практики“.




