Група ГЕОТЕХМИН реализира още един проект в полза на местните хора –цялостно обновяване на парк „Въжеландия“ в община Чавдар.

„Изключително съм благодарен на Геотехмин, Елаците-Мед, Геострой и Геотрейдинг затова, че изцяло финансираха обновяването на това съоръжение по проекта по Благотворителната програма „Българските добродетели“. Много се радвам, че си сътрудничим с бизнеса, за да може община Чавдар да затвърждава името си на туристическа дестинация в Средногорието“, каза кметът на Чавдар Григор Даулов.

„Вярвам, че това място ще бъде все така интересно за туристите от страната и чужбина, и ще продължат да идват семейства, организирани групи от детски градини и училища. Ние подкрепяме проекти в полза на местните хора и нашето партньорство с община Чавдар ще продължи“, каза изпълнителният директор на Геотехмин ООД Доминик Хамерс.

В община Чавдар живеят 250 деца, а всяка година над 200 000 туристи я посещават. Повече от 30 деца могат да играят едновременно на „Въжеландия“. В цялата страна има едва около 6 въжени градини, подобна на тази в Чавдар.
Парк „Въжеландия“ има висока икономическа стойност за местната икономика – източник на приходи е и поддържа 3 постоянни работни места за хора от общината.
